25 2019 Czerwiec

27 czerwca Zbadaj cukier!

W Światowy Dzień Walki z Cukrzycą istnieje możliwość wykonania darmowych badań glikemiczne. Zainteresowane osoby mogą w tym dniu zgłosić się do pielęgniarki w gabinecie zabiegowym w dowolnej placówce NZOZ Kraków-Południe. Zachęcamy do udziału w akcji!

02 2019 Maj

Laboratorium analityczne 04.05.2019 nie przyjmuje zleceń!

Informujemy, że w dniu 04.05.2019 (Sobota) Laboratorium analityczne przy ulicy Generała Tadeusza Kutrzeby 4 nie przyjmuje zleceń na badania. Za utrudnienia przepraszamy.

03 2019 Kwiecień

Na niebiesko dla autyzmu - Celebruj z nami Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu!

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu - jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS.

NZOZ Kraków-Południe serdecznie zaprasza do punktów informacyjnych w których osoby zaangażowane w akcję "Wkręć się w autyzm" będą udzielać informacji oraz porad związanych z zaburzeniem jakim jest autyzm.

8 kwietnia godz. 9.00-14.00
Przychodnia Zachodnia
ul. Zachodnia 27

10 kwietnia godz. 9.00-14.00
Przychodnia Wola Duchacka
ul. Białoruska 15

12 kwietnia godz. 9.00-14.00
Przychodnia Kurdwanów
ul. Wysłouchów 43

24 2018 Październik

WIDEODIAGNOSTYKA LARYNGOLOGICZNA

Informujemy, że w Poradni Laryngologicznej w Przychodni Stare Podgórze (ul. Kutrzeby 4) istnieje możliwość wykonania badań:

 • wideorynoskopii tylnej –umożliwiającej ocenę nosogardła oraz trzeciego migdałka;
 • wideolaryngoskopii – służącej do oceny krtani, ruchomości strun głosowych co jest szczególnie istotne przy wykonywaniu zawodów związanych z nadmiernym wykorzystaniem głosu np. nauczyciele;
 • wideofaryngoskopii – pozwalającej na obserwację gardła środkowego i dolnego.

Badanie wykonywane jest bezboleśnie przy użyciu specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu. Koszt pojedynczego świadczenia wynosi 100 złotych. Usługa wykonywana jest w piątki od godziny 12.00.

Rejestracji można dokonać bezpośrednio przez Przychodnię (tel.12 265 46 00) lub Infolinię 12 265 49 99

23 2018 Październik

EDUKACJA PRZEDPORODOWA

Zapraszamy do udziału w cyklicznych wykładach dotyczących edukacji przedporodowej prowadzonych przez doświadczone położne. Spotkania odbywają się w Przychodni przy ul. Na Kozłówce 29(sala szkoleniowa NZOZ Krakow-Południe) we wtorki, środy i piątki. Dokładne terminy oraz zapisy możliwe są przez Infolinię pod numerem 12 265 49 99

02 2018 Lipiec

Reorganizacja poradni

Informujemy, że z dniem 1 lipca 2018 Poradnia dla Kobiet znajdująca się dotychczas w Przychodni na ul. Zachodniej 27 zostaje przeniesiona do Przychodni na ul. Na Kozłówce 29, natomiast Poradnia dla Kobiet z Przychodni na ul. Wysłouchów 43 znajdować się będzie w Przychodni na ul. Niemcewicza 7.

Z dniem 1 lipca 2018 roku zaprzestajemy udzielania świadczeń medycznych w Poradni Lekarza Rodzinnego przy ul. Bojki 1

29 2018 Czerwiec

Program POZ plus

Celem projektu jest pilotażowe wdrożenie modelu opieki koordynowanej na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej, tzw. modelu POZ PLUS. Cele szczegółowe modelu POZ PLUS to:

 • poprawa jakości usług medycznych świadczonych na poziomie podstawowej opieki medycznej;
 • zwiększenie ilości świadczeń medycznych świadczonych na poziomie podstawowej opieki medycznej;
 • poprawa koordynacji usług medycznych świadczonych na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej.

Pilotażowe wdrożenie modelu opieki koordynowanej na poziomie POZ ma na celu stopniowe tworzenie systemu ukierunkowanego na pacjenta, w którym zamiast koncentracji na świadczeniu usług medycznych, kładzie się większy nacisk na stosowanie narzędzi zapobiegawczych. System taki będzie lepiej dostosowany do obecnej sytuacji w środowisku opieki zdrowotnej i procesów demograficznych.

Udzielanie świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków europejskich w ramach POZ PLUS będzie obejmowało:

 • wykonywanie bilansów zdrowia dla dorosłych oraz prowadzenie szeroko zakrojonych działań edukacyjnych z zakresu profilaktyki zdrowotnej;
 • zarządzanie/koordynowanie opieką.

Świadczenia finansowane ze środków właściwego Oddziału wojewódzkiego NFZ obejmują program zarządzania chorobą (disease –management – DMP) w 11 chorobach przewlekłych.

Jest realizowany w oparciu o ścieżki postępowania diagnostyczno-terapeutycznego opracowane na zlecenie Narodowego Funduszu Zdrowia przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi (w uzgodnieniu z przedstawicielami towarzystw medycznych i konsultacją z lekarzami praktykami, pielęgniarkami oraz zarządzającymi podmiotami leczniczymi na poziomie POZ, AOS).

W ramach projektu zostanie utworzona Platforma, która będzie służyła m.in. do gromadzenia i analizowania danych związanych z bieżącą realizacją świadczeń, wymiany wiedzy dotyczącej najlepszych praktyk pomiędzy uczestnikami pilotażu. Będzie również narzędziem wsparcia dla pacjenta.

Na platformie znajdą się materiały edukacyjne dla personelu świadczeniodawców i pacjentów, planowane do przygotowania w ramach projektu:

 • Szkolenia e-learningowe i blended learning
 • Publikacje edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej w formie elektronicznej
 • Aplikacje edukacyjne, w tym mobilne
 • Filmy edukacyjne z zakresu m.in. organizacji pracy przychodni i komunikacji z pacjentem

Bieżąco będzie prowadzony monitoring i ewaluacja w celu weryfikacji skuteczności realizacji przyjętych założeń modelu oraz monitorowanie jakości, dotyczące m.in. zadowolenia pacjentów. Zaplanowano również szkolenia dla podmiotów leczniczych uczestniczących w projekcie z zakresu opieki koordynowanej w ramach POZ.

Monitorowanie jakości opieki będzie jednym z najważniejszym elementów opieki koordynowanej, a w przypadku pilotażu jest elementem niezbędnym do oceny jego efektów oraz stopnia osiągnięcia rezultatów. Kontrola jakości będzie odbywać się na poziomie samego projektu OOK, jak i świadczeniodawców i będzie dotyczyć m.in. zadowolenia pacjentów z uzyskanej usługi skoordynowanej, efektywności działań profilaktycznych.

Wsparcia merytorycznego i analitycznego w procesie monitoringu będzie udzielał Bank Światowy, którego zadaniem będzie m.in. dokonywanie ewaluacji osiągania wartości referencyjnych i celów założonego pilotażu, regularne działania informacyjne mające na celu zwiększenie skuteczności realizacji założonych celów pilotażu, analiza ex-ante i ex-post organizacji przystępujących do programu, analiza konsultacji ze specjalistami i telekonsultacji.

Źródło: akademia.nfz.gov.pl

28 2018 Czerwiec

Edukacja przedporodowa - zmiana lokalizacji

W związku z planowaną zmianą miejsca wykładów dotyczących edukacji przedporodowej prowadzonych przez położne NZOZ Kraków-Południe sp. z o.o., które dotychczas odbywały się w placówce przy ul. Bojki 4 informujemy, że w miesiącach od czerwca do sierpnia pacjentki chcące uzyskać informację z wyżej wspomnianego zakresu, proszone są o kontakt z położną za pośrednictwem placówki w jakiej została złożona deklaracja.

28 2018 Czerwiec

Poradnia ginekologiczna - zmiana lokalizacji

Informujemy, że z dniem 1 lipca 2018 Poradnia dla Kobiet znajdująca się dotychczas w Przychodni na ul. Zachodniej 27 zostaje przeniesiona do Przychodni na ul. Na Kozłówce 29, natomiast Poradnia dla Kobiet z Przychodni na ul. Wysłouchów 43 znajdować się będzie w Przychodni na ul. Niemcewicza 7.

31 2017 Marzec

Laboratorium Centralne - płatności bezgotówkowe

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od 03.04.2017 w Laboratorium Centralnym (Przychodnia Stare Podgórze, ul. Kutrzeby 4) istnieje możliwość dokonania płatności kartą za badania laboratoryjne.

10 2017 Styczeń

Udostępnienie dokumentacji medycznej - Komunikat

Szanowni Państwo,

NZOZ Kraków-Południe Sp. z o.o. informuje, iż z dniem 01.01.2017 r. obowiązują zmodyfikowane zasady udostępniania dokumentacji medycznej. Więcej informacji w załącznikach i w naszych placówkach.

Zarządzenie 16-2016 w sprawie zasad udostępniania dokumentacji medycznej
Załącznik nr 1 do Zarządzenia Prezesa nr 16/2016
Załącznik nr 2 do Zarządzenia Prezesa nr 16/2016
Załącznik nr 3 do Zarządzenia Prezesa nr 16/2016

28 2016 Kwiecień

Pracownia EEG

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do nowo otwartej pracowni EEG w Przychodni BOREK FAŁĘCKI przy ul. Niemcewicza 7. Więcej informacji uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 12 656 33 05

18 2016 Marzec

Przeniesienie poradni neurologicznej

Szanowni Państwo, Informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2016 r.Poradnia Neurologiczna w Przychodni Wola Duchacka przy ul. Białoruskiej 15 zaprzestaje udzielania świadczeń. Poradnia Neurologiczna zostaje przeniesiona do Przychodni Borek Fałęcki przy ul. Niemcewicza 7.

18 2016 Styczeń

Karta stałego pacjenta

Informujemy, iż w punktach pobrań NZOZ Kraków-Południe można bezpłatnie otrzymaćKartę Stałego Pacjenta, która umożliwia sprawdzanie wyników badań online oraz upoważnia do korzystania z aktualnych rabatów. Więcej informacji uzyskają Państwo bezpośrednio w punktach pobrań bądź w Laboratorium Centralnym Przychodni Stare Podgórze ul. Kutrzeby 4 w Krakowie.

1 2015 Grudzień

Badanie USG w Przychodni Na Kozłówce

Od 1 grudnia 2015 roku Poradnia dla Kobiet działająca w Przychodni Na Kozłówce (ul. Na Kozłówce 29) prowadzi badanie usg ginekologiczne oraz położnicze - do 10 tygodnia ciąży. Informacje o godzinach pracy oraz kontakt do poradni znajdzie Państwo tutaj - www.nzozkp.pl/kontakt_usg

23 2015 Marzec

Bezpłatne badanie kolposkopowe w ramach umowy z NFZ

Kolposkopia to proste badanie, które pozwala wykryć przedkliniczne postaci raka szyjki macicy. Kolposkopia to badanie wykonywane przy użyciu kolposkopu polegające na wnikliwej obserwacji powierzchni szyjki macicy, dolnej części jej kanału, pochwy oraz sromu.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA DO BADANIA

W okresie kilku dni przed badaniem nie powinno się współżyć, dokonywać irygacji pochwy ani poddawać się badaniu ginekologicznemu, gdyż może to mieć znaczący wpływ na wynik badania. Badania nie wykonuje się w czasie krwawienia miesiączkowego.

Badania wykonuje

dr n. med. Wiktor Szatkowski
w Przychodni Stare Podgórze
ul. Kutrzeby 4, Kraków

Rejestracja pod numerem:
Przychodnia 12 656 16 33
Infolinia 12 265 49 04

11 2015 Luty

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo zleć nam wykonanie karty grupy krwi

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zleć nam badanie grupy krwi. Zakupując kartę informacyjną o własnej grupie krwi umożliwisz personelowi medycznemu szybką identyfikację Twojej grupy krwi w sytuacjach narażenia zdrowia.

09 2015 Luty

Skorzystaj z przygotowanych pakietów badań na różne sytuację i zaoszczędź.

W pakiecie taniej... Wybierz pakiet badań a zapłacisz mniej. Dostępne pakiety: podstawowy, przed zabiegiem, hormony dla kobiet, reumatologiczny, wątrobowy, funkcji nerek, funkcji tarczycy oraz lipidowy Czytaj więcej